Varios disparos en Rokytnice nad Jizerou 31.12.2016 poucos días antes de que se neve ...

Rokytnice(německyRochlitz) É unha cidade e unha estancia de montaña nas montañas occidentais. Situado na rexión de Liberec, semily, nun val do córrego Huťský alongada entre montañas macizos Guarda (782 m) do Diaño Montaña (1022 m) e Hora de Lysa (1344 m) e ao longo da marxe esquerda (este) do río Jizera. Vive aquíaproximadamente 2 700poboación.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574 jako sklářská osada. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 permite que os alumnos poidan prokoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolho opět upadá. Non hai dúbida de que facer 20.století non é obvio como un fornecedor de servizos, polo que o meu enderezo de correo non está dispoñible. Od vzniku města se rozvíjí také v oblasti tradiční sklářství. Póñase en contacto co seu protocolo por correo certificado para que o seu protocolo sexa protesta, por favor póñase en contacto co seu enderezo de correo electrónico ou o seu enderezo de correo electrónico. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomo období byly založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla do provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postavena nová radnice, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno e Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou é o seu primeiro membro da carreira Dolní Rokytnice é o xefe de estudante Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráz. Do Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však ji patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou é o seu fillo máis vello. Horní Rokytnice é o seu pai. Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Na zona residencial está situada na área central da zona, e está situada na parte central do concello náutico. Aquí atoparás un autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Do území dále patří horní část údolí Huťského potoka včetně Escrever o vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene a pás území až klavlaví hřebeni Krkonoš: Lysá hora, říčky Velká Mumlava a Malá Mumlava včetně malé části Mumlavy po soutoku (de Krakonošovy snídaně až k ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; Na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, un pás území východně od osady až k vrcholu Vlčího hřebene.

presente

Za posledních 15 deixe que o meu městě k mnoha citelným změnám. Byl vybudován obrovský lyžařský está 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jediná, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Došlo k velkému zvýšení ubytovací kapacity města. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale Velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi naš nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, 2 mateřské školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice un náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro nový vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana a Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


Entre na súa conta

×
Esqueciches o teu detalles?
×

Subir

acción
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!